Genius to kurs wspomagający rozwój i efektywniejszą naukę u dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym (4-14 lat). Nasz kurs wywodzi się z Indii, gdzie liczydło od lat jest dobrze znanym sposobem nauki szybkiego liczenia i wspomagania rozwoju dzieci.

W Genius dzieci ćwiczą z wykorzystaniem liczydła japońskiego, używając go do wykonywania obliczeń matematycznych zarówno używając liczydła w praktyce, jak i wyobrażając je sobie. Dzięki używaniu liczydła japońskiego dzieci kształtują nowy sposób obliczeń, pracując przy tym nad koncentracją, pamięcią i wyobraźnią ale przede wszystkim rozwijając myślenie logiczne i szlifując matematyczne zdolności.

Kurs dzieli się na dwa lata nauki, w trakcie których bazujemy na pracy z liczydłem od dodawania i odejmowania po mnożenie i dzielenie na liczbach wielocyfrowych w wyobraźni (nadal używając liczydła). Genius to nie tylko liczyło ponieważ uczymy dzieci także szereg innych, ciekawych aktywności, jak nauka układania kostki Rubika, szybkie pisanie, pisanie i rysowanie oburącz, ćwiczenia wspomagające czytanie, a także szachy i kaligrafia! Wszystkie te aktywności to doskonały sposób na naukę szybszego liczenia, poprawę zdolności matematycznych i ogólnej efektywności w szkole, również np. podczas nauki języków obcych. Są to również ćwiczenia wspomagające rozwój koncentracji, lepszej pamięci, kreatywności i wyobraźni, które są niezbędne do prawidłowego i pełnego rozwoju młodego człowieka, a często są pomijane w systemie edukacji szkolnej.

Nasz kurs rozwija się w Polsce od 2018 roku i cieszy się dużą popularnością oraz zaufaniem w wielu miejscach Polski i świata. Mamy tysiące zadowolonych uczniów i rodziców, którzy zaufali naszym metodom i zauważają efekty u swoich dzieci.

Dołącz do nas!